Zůstat doma?

1.1.1970 |

Pro někoho z Vás zbytečná otázka na kterou máte jednoduchou odpověd. Jsou, ale osoby, pro které je tato otázka velmi důležitá. Senioři a osoby se zdravotním postižením často stojí před rozhodnutím, zda zůstanou ve svém domově či využijí jiné zařízení (domov pro seniory, týdenní stacionáře, domy s pečovatelskou službou).

Hledají různé alternativy a možnosti, jak žít život, který by si přáli. V mnoha případech na tyto osoby vytváří tlak rodina, která má o svého blízkého strach a chce, aby byl v bezpečí. Bohužel mnoho z nás ať už z ekonomických, časových či osobních důvodů nemůže poskytovat celodenní péči. Často proto dochází k umístění těchto osob do zařízení, kde jim je péče zajištěna. Z naší zkušenosti však víme, že ne pokaždé je odchod ze svého domova dobrovolný. Pro seniory a osoby se zdravotním postižením je každá změna velmi náročná. Během svého života se naučili vlastní rituály, zvyky, pravidelnost a mají pocit, že odchodem do zařízení o tyto běžné věci přijdou. Velmi často se po umístění u těchto osob objevuje náhlé zhoršení zdravotního stavu.

Naším cílem bylo přijít s něčím, co umožní seniorům a osobám se zdravotním postižením zůstat v prostředí svého domova co nejdéle to bude možné v souvislosti s jejich zdravotním stavem. Současně jsme se snažili vytvořit systém ve kterém rodina bude vědět, že v případě potřeby bude jejich blízkému poskytnuta adekvátní pomoc.

Tento systém nazýváme "Tísňová péče".

Nově jsme zavedli systém venkovní tísňové péče, který na uživatele dohlíží, ať je kdekoliv. Na nákupu, v divadle, doma, v restauraci, na zahradě, jednoduše všude v dosahu telefonního signálu! V případě jakékoliv krizové situace uživatel stiskne tísňové tlačítko a je spojen s dispečinkem tísňové péče. Operátor zjišťuje co se stalo a poskytuje uživateli adekvátní pomoc. Více o nás a našich službách se dočtete na webových stránkách.

 

Přihlášení pracovníka

Login
Heslo

Odkazy a partneři

Rychlý kontakt

ŽIVOT 99 - Jihlava, z.ú.
Žižkova 98 (Jysk)
586 01 Jihlava
Tel.: 567 211 695

 
Facebook  Twitter  Instagram