Osobní asistence

Obrázek k Osobní asistence

 

Co je osobní asistence a komu pomáháme?

Osobní asistence je terénní službou, která pomáhá seniorům a osobám se zdravotním postižením od 3 let věku žít v jejich domovech tak dlouho, jak to jejich zdravotní stav dovolí. Díky tomu tak nemusejí být umístěni do pobytového zařízení a mohou zůstat tam, kde se cítí doma a po boku svých nejbližších. Zároveň osobní asistence může poskytnout potřebný oddych či pomoc pečujícím, případně poskytnout cenné rady.

Osobní asistent pomáhá dle přání a potřeb uživatele služby s úkony běžného každodenního života, které již díky své snížené soběstačnosti (vysokému stáří, zdravotnímu postižení či chronickému onemocnění) nezvládá sám. Uživatel (případně jeho zákonný zástupce) si tak sám určí, zda potřebuje pomoci například s úkony osobní hygieny, s přípravou a podáním jídla, péčí o domácnost, vyřízením pochůzek, chce doprovodit na úřad či na procházku, nebo chce pouze zpříjemnit čas povídáním či volnočasovými aktivitami (….).

Službu osobní asistence poskytujeme v Jihlavě a přilehlém okolí do 20 kilometrů.

 

Kolik za osobní asistenci zaplatíte?

Snažíme se, aby služba byla co nejdostupnější, proto se stále držíme na spodní hranici dané ministerstvem. Hodina služby ve všední dny od 6:00 – 18:00 stojí 80 Kč, v ostatní dny a časy 120 Kč/hod. Minimální doba poskytování asistence je 0,5 hodiny. Protože platby od uživatelů zdaleka nepokryjí náklady na asistenci, stále hledáme podporu sponzorů – za každou materiální či nemateriální pomoc jsme velice vděčni.

Četnost asistence si uživatel nastaví sám – může to být jednou za týden, třikrát denně nebo například od rána do odpoledne. Důležitá je jakási pravidelnost – službu neposkytujeme nárazově.

 

Co musím udělat, pokud mám o asistenci zájem?

Stěžejní je vyplnění žádosti o službu, kterou pak vedoucí osobní asistence posoudí s našimi kapacitními možnostmi. Žádost v elektronické podobě je dostupná ke stažení níže – můžete jí zaslat elektronicky či poštou. Nebo se přímo zastavit do naší organizace a vyplnit žádost společně s vedoucí osobní asistence, která zároveň ráda poskytne bližší informace. Co se bude dít dál? Vedoucí osobní asistence se s Vámi do týdne spojí telefonicky. V případě, že bude asistence v našich kapacitních možnostech, po domluvě přijede i s osobní asistentkou přímo k uživateli domů, provede kontrolní šetření a domluví se na podrobnostech. Následně je sepsána smlouva a osobní asistence může začít.

 

Kontaktní osoba:

Bc. Jana Dvořáková, DiS. - vedoucí osobní asistence 
tel.: 567 211 695, 606 054 931
e-mail: dvorakova@zivot99-jihlava.cz

 

Dokumenty ke stažení:

Cíl, principy a základní činnosti OA: pdf doc

Žádost o poskytnutí osobní asistence: ke stažení zde.

Ceník služby: pdf doc

 

 

 

Přihlášení pracovníka

Login
Heslo

Odkazy a partneři

Rychlý kontakt

ŽIVOT 99 - Jihlava, z.ú.
Žižkova 98 (Jysk)
586 01 Jihlava
Tel.: 567 211 695

 
Facebook  Twitter  Instagram